Indoor Hockey World Cup 2011 (Women)

Poznan, Poland

8 - 13 Feb 2011

Local Time 2020-12-04 11:10:00
Senior Womens Indoor

 CZE - AUT 
1 - 0 (0 - 0)
Pool A
 NED - KAZ 
9 - 0 (4 - 0)
Pool A
 UKR - ARG 
2 - 1 (1 - 0)
Pool A
 GER - URU 
2 - 0 (2 - 0)
Pool B
 AUS - POL 
1 - 2 (0 - 1)
Pool B
 BLR - NAM 
12 - 0 (6 - 0)
Pool B
 KAZ - CZE 
2 - 4 (1 - 2)
Pool A
 UKR - AUT 
2 - 1 (1 - 0)
Pool A
 NED - ARG 
8 - 2 (5 - 1)
Pool A
 GER - NAM 
17 - 1 (10 - 1)
Pool B
 URU - AUS 
2 - 5 (1 - 3)
Pool B
 KAZ - UKR 
1 - 4 (1 - 3)
Pool A
 AUT - ARG 
4 - 0 (2 - 0)
Pool A
 BLR - POL 
4 - 2 (1 - 2)
Pool B
 CZE - NED 
1 - 5 (1 - 1)
Pool A
 AUT - KAZ 
5 - 1 (3 - 1)
Pool A
 AUS - GER 
1 - 7 (0 - 4)
Pool B
 URU - BLR 
1 - 2 (1 - 1)
Pool B
 POL - NAM 
8 - 0 (2 - 0)
Pool B
 UKR - NED 
0 - 3 (0 - 2)
Pool A
 ARG - CZE 
3 - 5 (0 - 2)
Pool A
 BLR - GER 
0 - 2 (0 - 1)
Pool B
 POL - URU 
3 - 1 (3 - 0)
Pool B
 NAM - AUS 
0 - 6 (0 - 3)
Pool B
 CZE - UKR 
1 - 6 (0 - 3)
Pool A
 ARG - KAZ 
3 - 0 (2 - 0)
Pool A
 NAM - URU 
1 - 0 (0 - 0)
Pool B
 NED - AUT 
7 - 0 (2 - 0)
Pool A
 GER - POL 
3 - 0 (2 - 0)
Pool B
 AUS - BLR 
3 - 3 (2 - 1)
Pool B
 KAZ - URU 
1 - 3 (1 - 1)
Final 11-12
 AUT - AUS 
2 - 1 (0 - 0) AET
Final 7-8
 CZE - POL 
0 - 4 (0 - 2)
Final 5-6
 ARG - NAM 
4 - 1 (2 - 1)
Final 9-10
 NED - BLR 
7 - 0 (5 - 0)
Semifinal
 GER - UKR 
6 - 2 (4 - 2)
Semifinal
 BLR - UKR 
2 - 4 (2 - 1)
Final 3-4
 NED - GER 
2 - 4 (1 - 2)
Final 1-2
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director PARKS Paula CAN FIH
Technical Officer TUERO Ana ESP
Technical Officer PRZYBYLSKA Magdalena POL
Judge WEISEL Wibke GER FIH
Judge TAKEDA Alicia MEX
Judge FENNER Juriah MAS
Judge BUCKLEY Peri AUS FIH
Umpires Manager COHEN Renée NED
Umpires Manager KNIPE Louise ENG
Umpire DEL OLMO TERUEL ESP
Umpire DUNCAN Jean SCO
Umpire ESKINA Elena RUS
Umpire FAIAS Ana POR
Umpire BRUNEKREEF Caroline NED
Umpire KALTYPAN Tatyana UKR FIH
Umpire MEISTER Michelle GER
Umpire CLELLAND Irene SCO FIH
Umpire ROACH Lisa AUS
Umpire STEWART Wendy CAN
Umpire CHOJNACKA Tatiana POL
Umpire BLOCK Frances ENG
Appointments
2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09 2011-02-09
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
W07 KAZ v CZE (Pool A)
10:00:00
BRUNEKREEF Caroline (NED) CLELLAND Irene (AUS) BUCKLEY Peri (AUS) TUERO Ana (ESP)
DEL OLMO TERUEL (ESP) WEISEL Wibke (GER)  
W08 UKR v AUT (Pool A)
11:15:00
BLOCK Frances (ENG) ROACH Lisa (AUS) TAKEDA Alicia (MEX) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
ESKINA Elena (RUS) FENNER Juriah (MAS)  
W09 NED v ARG (Pool A)
12:30:00
CLELLAND Irene (AUS) KALTYPAN Tatyana (UKR) WEISEL Wibke (GER) TUERO Ana (ESP)
CHOJNACKA Tatiana (POL) TAKEDA Alicia (MEX)  
W10 GER v NAM (Pool B)
13:45:00
ROACH Lisa (AUS) DEL OLMO TERUEL (ESP) FENNER Juriah (MAS) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
FAIAS Ana (POR) BUCKLEY Peri (AUS)  
W11 URU v AUS (Pool B)
13:45:00
DUNCAN Jean (SCO) BRUNEKREEF Caroline (NED) WEISEL Wibke (GER) TUERO Ana (ESP)
MEISTER Michelle (GER) TAKEDA Alicia (MEX)  
W12 KAZ v UKR (Pool A)
16:15:00
STEWART Wendy (CAN) CHOJNACKA Tatiana (POL) BUCKLEY Peri (AUS) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
DEL OLMO TERUEL (ESP) TAKEDA Alicia (MEX)  
W13 AUT v ARG (Pool A)
17:30:00
BRUNEKREEF Caroline (NED) DUNCAN Jean (SCO) FENNER Juriah (MAS) WEISEL Wibke (GER)
KALTYPAN Tatyana (UKR) BUCKLEY Peri (AUS)  
W14 BLR v POL (Pool B)
18:45:00
CLELLAND Irene (AUS) STEWART Wendy (CAN) TAKEDA Alicia (MEX) TUERO Ana (ESP)
ROACH Lisa (AUS) FENNER Juriah (MAS)  
W15 CZE v NED (Pool A)
20:00:00
BLOCK Frances (ENG) KALTYPAN Tatyana (UKR) WEISEL Wibke (GER) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
DUNCAN Jean (SCO) BUCKLEY Peri (AUS)  
2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10 2011-02-10
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
W16 AUS v GER (Pool B)
10:00:00
DUNCAN Jean (SCO) ESKINA Elena (RUS) TAKEDA Alicia (MEX) TUERO Ana (ESP)
KALTYPAN Tatyana (UKR) FENNER Juriah (MAS)  
W17 AUT v KAZ (Pool A)
10:00:00
MEISTER Michelle (GER) CLELLAND Irene (AUS) BUCKLEY Peri (AUS) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
CHOJNACKA Tatiana (POL) WEISEL Wibke (GER)  
W18 URU v BLR (Pool B)
11:15:00
STEWART Wendy (CAN) ROACH Lisa (AUS) FENNER Juriah (MAS) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
FAIAS Ana (POR) BUCKLEY Peri (AUS)  
W19 POL v NAM (Pool B)
12:30:00
ESKINA Elena (RUS) BLOCK Frances (ENG) WEISEL Wibke (GER) TUERO Ana (ESP)
DEL OLMO TERUEL (ESP) TAKEDA Alicia (MEX)  
W20 UKR v NED (Pool A)
13:45:00
CLELLAND Irene (AUS) CHOJNACKA Tatiana (POL) TAKEDA Alicia (MEX) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
MEISTER Michelle (GER) FENNER Juriah (MAS)  
W21 ARG v CZE (Pool A)
16:15:00
BRUNEKREEF Caroline (NED) FAIAS Ana (POR) WEISEL Wibke (GER) TUERO Ana (ESP)
ROACH Lisa (AUS) BUCKLEY Peri (AUS)  
W22 BLR v GER (Pool B)
17:30:00
BLOCK Frances (ENG) DEL OLMO TERUEL (ESP) FENNER Juriah (MAS) PRZYBYLSKA Magdalena (POL)
STEWART Wendy (CAN) TAKEDA Alicia (MEX)  
W23 POL v URU (Pool B)
18:45:00
DUNCAN Jean (SCO) MEISTER Michelle (GER) WEISEL Wibke (GER) BUCKLEY Peri (AUS)
ESKINA Elena (RUS) TAKEDA Alicia (MEX)  
W24 NAM v AUS (Pool B)
20:00:00
KALTYPAN Tatyana (UKR) BRUNEKREEF Caroline (NED) FENNER Juriah (MAS) TUERO Ana (ESP)
FAIAS Ana (POR) WEISEL Wibke (GER)