Junior Pan American Championship 2024 Women
Surrey, British Columbia, Canada
3 - 12 Jul 2024
Local Time 2024-06-28 08:45:03
Under 21 Womens Outdoor
Appointment | Name | Country | Appointed By |
---|---|---|---|
Event Coordinator | MACCHIOTTI Laura | ARG | |
Technical Delegate | ZELKIN Rene | USA | PAHF |
Technical Delegate | WALLACE Ariel | TTO | PAHF |
Technical Official | CALDERON Javier | CHI | PAHF |
Technical Official | CORA-XAVIER Viviane | BRA | PAHF |
Technical Official | MUÑOZ Axel | MEX | PAHF |
Technical Official | DUDEK Aaron | USA | PAHF |
Technical Official | TAITT Justin | BAR | PAHF |
Technical Official | FLOOD Samantha | USA | PAHF |
Technical Official | JAMESON Kathryn | CAN | PAHF |
Medical Officer | RAMIREZ Leticia (Dr.) | MEX | PAHF |
Media Officer | LEE Ali | CAN | PAHF |
Media Officer | EL BARRI Nahir | ARG | |
Umpires Manager | MELLI Cinthia | ARG | PAHF |
Umpires Manager | WATERMAN Alan | CAN | PAHF |
Neutral Umpire | ROMERO Fabian | PAR | PAHF |
Neutral Umpire | PAZOS Victoria | PAR | PAHF |
Umpire | VAZQUEZ ESCALANTE Ana | MEX | PAHF |
Umpire | TYSON Brian | USA | PAHF |
Umpire | STRUCHTRUP Nora | CAN | PAHF |
Umpire | ALEMAN Sofia | URU | PAHF |
Umpire | RODRIGUEZ Juan | ARG | PAHF |
Umpire | POBLETE Guillermo | CHI | PAHF |
Umpire | MONTINO Claudia | CHI | PAHF |
Umpire | ALTAMIRANO Jonathan | MEX | PAHF |
Umpire | MANIKANDAN Pambavasan | CAN | PAHF |
Umpire | FORTES Pedro | BRA | PAHF |
Umpire | DIENI Macarena | ARG | PAHF |
Umpire | MIKELSON Allison | USA | PAHF |
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W01 | ARG v MEX (One Pool) 10:00:00 |
||||
W02 | USA v URU (One Pool) 14:00:00 |
||||
W03 | CAN v CHI (One Pool) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W04 | ARG v URU (One Pool) 10:00:00 |
||||
W05 | USA v CHI (One Pool) 14:00:00 |
||||
W06 | MEX v CAN (One Pool) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W07 | MEX v USA (One Pool) 10:00:00 |
||||
W08 | CHI v URU (One Pool) 14:00:00 |
||||
W09 | CAN v ARG (One Pool) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W10 | CHI v MEX (One Pool) 10:00:00 |
||||
W11 | USA v ARG (One Pool) 14:00:00 |
||||
W12 | URU v CAN (One Pool) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W13 | ARG v CHI (One Pool) 10:00:00 |
||||
W14 | URU v MEX (One Pool) 14:00:00 |
||||
W15 | CAN v USA (One Pool) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W16 | 5th One Pool v 6th One Pool (5th Place) 09:00:00 |
||||
W17 | 2nd One Pool v 3rd One Pool (SF 1) 13:30:00 |
||||
W18 | 1st One Pool v 4th One Pool (SF 2) 18:00:00 |
||||
# | Details | Umpires | Reserve/Video | Scoring/Timing | Technical Officer |
---|---|---|---|---|---|
W19 | Loser W17 v Loser W18 (Bronze Medal) 12:30:00 |
||||
W20 | Winner W17 v Winner W18 (Gold Medal) 17:00:00 |
||||