2018 EuroHockey Indoor Championship II (W)

Brussels (BEL)

19 - 21 Jan 2018

Local Time 2021-04-23 00:43:23
Senior Womens Indoor

 ENG - SWE 
5 - 1 (1 - 1)
Pool A
 AUT - LTU 
4 - 2 (1 - 1)
Pool A
 SCO - WAL 
5 - 0 (2 - 0)
Pool B, Pool C
 BEL - CRO 
4 - 0 (2 - 0)
Pool B, Pool D
 LTU - SWE 
2 - 4 (0 - 1)
Pool A, Pool C
 ENG - AUT 
3 - 5 (0 - 3)
Pool A, Pool D
 CRO - WAL 
5 - 0 (2 - 0)
Pool B
 SCO - BEL 
0 - 5 (0 - 2)
Pool B
 AUT - SWE 
6 - 0 (1 - 0)
Pool A
 LTU - ENG 
3 - 5 (2 - 3)
Pool A
 CRO - SCO 
1 - 1 (0 - 0)
Pool B
 BEL - WAL 
7 - 0 (3 - 0)
Pool B
 LTU - WAL 
9 - 0 (4 - 0)
Pool C
 SWE - SCO 
2 - 1 (1 - 0)
Pool C
 ENG - CRO 
4 - 1 (2 - 0)
Pool D
 AUT - BEL 
0 - 3 (0 - 0)
Pool D
 SCO - LTU 
3 - 5 (2 - 4)
Pool C
 SWE - WAL 
2 - 3 (0 - 1)
Pool C
 BEL - ENG 
3 - 0 (2 - 0)
Pool D
 AUT - CRO 
7 - 0 (6 - 0)
Pool D
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate ZAMPETTI Sabina ITA EHF
Technical Officer TRUESDALE Victoria SCO EHF
Judge WIJNHOVEN Joyce BEL NA
Judge HAIRSINE Annie ENG EHF
Judge HUPTYCHOVÁ Kateřina CZE EHF
Judge JOUKES Alexis BEL NA
Judge LEFÈVRE Christophe BEL NA
Umpires Manager DUNCAN Jean SCO EHF
Umpires Manager GIBBS Jackie ENG EHF
Neutral Umpire SOLORZANO Montserrat ESP EHF
Neutral Umpire ALKEMADE Fanneke NED EHF
National Umpire MOCKAITYTE Kamile LTU EHF
National Umpire PÉREZ Cristina ESP EHF
National Umpire SERGEANT Magali BEL EHF
National Umpire BOCKELMANN Sophie GER EHF
National Umpire MacARTHUR Abby WAL EHF
National Umpire DRUIJTS Claire NED EHF
National Umpire WILLIAMS Rachel ENG EHF
National Umpire McCRAE Lena SCO EHF
Appointments
2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 ENG v SWE (Pool A)
10:00:00
ALKEMADE Fanneke (NED) MOCKAITYTE Kamile (LTU) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE) JOUKES Alexis (BEL)
SERGEANT Magali (BEL) WIJNHOVEN Joyce (BEL)  
2 AUT v LTU (Pool A)
11:10:00
MacARTHUR Abby (WAL) SOLORZANO Montserrat (ESP) LEFÈVRE Christophe (BEL) HAIRSINE Annie (ENG)
McCRAE Lena (SCO) JOUKES Alexis (BEL)  
3 SCO v WAL (Pool B, Pool C)
12:20:00
WILLIAMS Rachel (ENG) PÉREZ Cristina (ESP) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE) LEFÈVRE Christophe (BEL)
BOCKELMANN Sophie (GER) WIJNHOVEN Joyce (BEL)  
4 BEL v CRO (Pool B, Pool D)
13:30:00
DRUIJTS Claire (NED) MacARTHUR Abby (WAL) JOUKES Alexis (BEL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) HAIRSINE Annie (ENG)  
5 LTU v SWE (Pool A, Pool C)
16:00:00
ALKEMADE Fanneke (NED) WILLIAMS Rachel (ENG) WIJNHOVEN Joyce (BEL) HAIRSINE Annie (ENG)
PÉREZ Cristina (ESP) JOUKES Alexis (BEL)  
6 ENG v AUT (Pool A, Pool D)
17:10:00
SOLORZANO Montserrat (ESP) BOCKELMANN Sophie (GER) JOUKES Alexis (BEL) LEFÈVRE Christophe (BEL)
SERGEANT Magali (BEL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)  
7 CRO v WAL (Pool B)
18:20:00
McCRAE Lena (SCO) MOCKAITYTE Kamile (LTU) HAIRSINE Annie (ENG) WIJNHOVEN Joyce (BEL)
DRUIJTS Claire (NED) LEFÈVRE Christophe (BEL)  
8 SCO v BEL (Pool B)
19:30:00
WILLIAMS Rachel (ENG) ALKEMADE Fanneke (NED) LEFÈVRE Christophe (BEL) HAIRSINE Annie (ENG)
MacARTHUR Abby (WAL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)  
2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20 2018-01-20
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
9 AUT v SWE (Pool A)
09:00:00
SOLORZANO Montserrat (ESP) McCRAE Lena (SCO) WIJNHOVEN Joyce (BEL) HAIRSINE Annie (ENG)
BOCKELMANN Sophie (GER) LEFÈVRE Christophe (BEL)  
10 LTU v ENG (Pool A)
10:10:00
DRUIJTS Claire (NED) ALKEMADE Fanneke (NED) JOUKES Alexis (BEL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)
MacARTHUR Abby (WAL) TRUESDALE Victoria (SCO)  
11 CRO v SCO (Pool B)
11:20:00
SERGEANT Magali (BEL) PÉREZ Cristina (ESP) WIJNHOVEN Joyce (BEL) LEFÈVRE Christophe (BEL)
WILLIAMS Rachel (ENG) JOUKES Alexis (BEL)  
12 BEL v WAL (Pool B)
12:30:00
McCRAE Lena (SCO) DRUIJTS Claire (NED) HAIRSINE Annie (ENG) TRUESDALE Victoria (SCO)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)  
13 LTU v WAL (Pool C)
16:30:00
SOLORZANO Montserrat (ESP) McCRAE Lena (SCO) TRUESDALE Victoria (SCO) WIJNHOVEN Joyce (BEL)
SERGEANT Magali (BEL) LEFÈVRE Christophe (BEL)  
14 SWE v SCO (Pool C)
17:40:00
PÉREZ Cristina (ESP) MacARTHUR Abby (WAL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE) JOUKES Alexis (BEL)
BOCKELMANN Sophie (GER) HAIRSINE Annie (ENG)  
15 ENG v CRO (Pool D)
18:50:00
ALKEMADE Fanneke (NED) McCRAE Lena (SCO) JOUKES Alexis (BEL) HUPTYCHOVÁ Kateřina (CZE)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) WIJNHOVEN Joyce (BEL)  
16 AUT v BEL (Pool D)
20:00:00
DRUIJTS Claire (NED) MacARTHUR Abby (WAL) TRUESDALE Victoria (SCO) HAIRSINE Annie (ENG)
WILLIAMS Rachel (ENG) LEFÈVRE Christophe (BEL)