2018 EuroHockey Indoor Championship (W)

Prague (CZE)

19 - 21 Jan 2018

Local Time 2019-08-25 00:51:16

 POL - SUI 
1 - 2 (1 - 0)
Pool A, Pool C
 NED - BLR 
7 - 2 (4 - 0)
Pool A
 GER - UKR 
5 - 1 (3 - 0)
Pool B
 CZE - RUS 
3 - 4 (1 - 2)
Pool B
 BLR - SUI 
6 - 1 (2 - 0)
Pool A
 POL - NED 
1 - 4 (0 - 3)
Pool A
 UKR - RUS 
8 - 4 (3 - 1)
Pool B, Pool C
 CZE - GER 
4 - 3 (1 - 1)
Pool B
 NED - SUI 
2 - 3 (1 - 1)
Pool A
 BLR - POL 
5 - 2 (2 - 0)
Pool A
 GER - RUS 
4 - 2 (2 - 0)
Pool B
 UKR - CZE 
1 - 2 (1 - 0)
Pool B
 POL - RUS 
1 - 4 (0 - 2)
Pool C
 SUI - UKR 
2 - 2 (1 - 1)
Pool C
 GER - BLR 
5 - 4 (3 - 2)
SF1
 NED - CZE 
6 - 3 (4 - 2)
SF2
 UKR - POL 
3 - 1 (2 - 0)
Pool C
 SUI - RUS 
2 - 2 (1 - 0)
Pool C
 BLR - CZE 
5 - 3 (2 - 1)
3rd/4th Place
 GER - NED 
1 - 1 (0 - 0) (2 - 1 SO)
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
EHF Representative KIRKLAND Angus EHF EHF
Technical Delegate RUTTEN Edna NED EHF
Technical Officer NIELSEN Janne Camilla DEN EHF
Judge ZAHARIEVA Marina BUL EHF
Judge VYMAZAL Jan CZE NA
Judge SCHIAVON Tania ITA EHF
Judge RAKOVA Magdalena CZE NA
Judge LEHEJCEK Jan CZE NA
Umpires Manager COHEN Renée NED EHF
Umpires Manager EVANS Karen WAL EHF
Neutral Umpire BLOCK Frances ENG EHF
Neutral Umpire MARTIN-SCHMETS Celine BEL EHF
National Umpire BOGOLYUBOVA Anastasia RUS EHF
National Umpire KLYMENKO Olena UKR EHF
National Umpire KAVANOVA Daniela CZE EHF
National Umpire KARZHEVICH Sviatlana BLR EHF
National Umpire STERK Alwiene NED EHF
National Umpire ULRICH Xenia AUT EHF
National Umpire BROWNE Tara IRL EHF
National Umpire WAGNER Sandra GER EHF
Appointments
2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19 2018-01-19
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 POL v SUI (Pool A, Pool C)
10:00:00
KLYMENKO Olena (UKR) MARTIN-SCHMETS Celine (BEL) SCHIAVON Tania (ITA) NIELSEN Janne Camilla (DEN)
ULRICH Xenia (AUT) LEHEJCEK Jan (CZE)  
2 NED v BLR (Pool A)
11:10:00
BLOCK Frances (ENG) BROWNE Tara (IRL) ZAHARIEVA Marina (BUL) VYMAZAL Jan (CZE)
KAVANOVA Daniela (CZE) RAKOVA Magdalena (CZE)  
3 GER v UKR (Pool B)
12:20:00
MARTIN-SCHMETS Celine (BEL) STERK Alwiene (NED) LEHEJCEK Jan (CZE) NIELSEN Janne Camilla (DEN)
BOGOLYUBOVA Anastasia (RUS) ZAHARIEVA Marina (BUL)  
4 CZE v RUS (Pool B)
13:30:00
KARZHEVICH Sviatlana (BLR) ULRICH Xenia (AUT) RAKOVA Magdalena (CZE) NIELSEN Janne Camilla (DEN)
WAGNER Sandra (GER) SCHIAVON Tania (ITA)  
5 BLR v SUI (Pool A)
16:00:00
STERK Alwiene (NED) WAGNER Sandra (GER) ZAHARIEVA Marina (BUL) SCHIAVON Tania (ITA)
BROWNE Tara (IRL) LEHEJCEK Jan (CZE)  
6 POL v NED (Pool A)
17:10:00
MARTIN-SCHMETS Celine (BEL) KARZHEVICH Sviatlana (BLR) VYMAZAL Jan (CZE) NIELSEN Janne Camilla (DEN)
BOGOLYUBOVA Anastasia (RUS) RAKOVA Magdalena (CZE)  
7 UKR v RUS (Pool B, Pool C)
18:20:00
KAVANOVA Daniela (CZE) WAGNER Sandra (GER) RAKOVA Magdalena (CZE) ZAHARIEVA Marina (BUL)
ULRICH Xenia (AUT) SCHIAVON Tania (ITA)  
8 CZE v GER (Pool B)
19:30:00
BLOCK Frances (ENG) KARZHEVICH Sviatlana (BLR) SCHIAVON Tania (ITA) NIELSEN Janne Camilla (DEN)
KLYMENKO Olena (UKR) VYMAZAL Jan (CZE)