EuroHockey5s U16 Championship (Women)

Wattignies (FRA)

12 - 15 Jul 2017

Local Time 2020-08-13 21:40:25
U16 Womens Hockey5s

 AUT - GIB 
21 - 0
Pool A
 WAL - CRO 
3 - 5
Pool A
 POL - LTU 
4 - 1
Pool B
 FRA - TUR 
3 - 5
Pool B
 BLR - GIB 
22 - 0
Pool A
 AUT - CRO 
9 - 1
Pool A
 CRO - GIB 
9 - 0
Pool A
 WAL - BLR 
4 - 5
Pool A
 LTU - TUR 
3 - 6
Pool B
 FRA - POL 
2 - 3
Pool B
 GIB - WAL 
0 - 9
Pool A, Pool C
 AUT - BLR 
3 - 4
Pool A
 POL - TUR 
4 - 5
Pool B
 LTU - FRA 
2 - 8
Pool B
 WAL - AUT 
2 - 12
Pool A
 BLR - CRO 
5 - 1
Pool A
 LTU - WAL 
2 - 2
Pool C
 BLR - POL 
3 - 3 (2 - 3 SO)
1-4 (SF1)
 TUR - AUT 
2 - 10
1-4 (SF2)
 GIB - LTU 
1 - 11
Pool C
 CRO - FRA 
2 - 5
5-6
 BLR - TUR 
5 - 6
3-4
 POL - AUT 
3 - 6
1-2
Officials
Appointment Name Country Appointed By
EHF Representative MEYER Carola GER EHF
Technical Delegate LIJS Adrienne NED EHF
Technical Officer TRUESDALE Victoria SCO EHF
Technical Officer PUGLIA Anna ITA EHF
Judge IVANAUSKAITE Monika LTU EHF
Judge van HOOREBEKE Philippe BEL NA
Judge ROTY Jean-Robert BEL NA
Judge WYNNE Emily ENG EHF
Judge DECROUPETTE Marc BEL NA
Judge DEMORTIER Marie Anne FRA NA
Umpires Manager EVANS Karen WAL EHF
Umpires Manager SEDY Brigitta AUT EHF
Neutral Umpire van den BOSCH Anne BEL EHF
Neutral Umpire van SLOOTEN Ymkje NED EHF
National Umpire GOZEY Seyma TUR EHF
National Umpire KARZHEVICH Sviatlana BLR EHF
National Umpire FECHTER Veronika AUT EHF
National Umpire McCALL Chloe WAL EHF
National Umpire CLIFFORD Liz IRL EHF
National Umpire MOCKAITYTE Kamile LTU EHF
National Umpire ESPINOSA Zamara GIB EHF
National Umpire ROUDIL Charlotte FRA EHF
National Umpire CALDERON Gema ESP EHF
Appointments
2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13 2017-07-13
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
7 CRO v GIB (Pool A)
11:00:00
GOZEY Seyma (TUR) CLIFFORD Liz (IRL) WYNNE Emily (ENG) TRUESDALE Victoria (SCO)
KARZHEVICH Sviatlana (BLR) ROTY Jean-Robert (BEL)  
8 WAL v BLR (Pool A)
12:00:00
ROUDIL Charlotte (FRA) GOZEY Seyma (TUR) DEMORTIER Marie Anne (FRA) IVANAUSKAITE Monika (LTU)
FECHTER Veronika (AUT) van HOOREBEKE Philippe (BEL)  
9 LTU v TUR (Pool B)
13:00:00
CLIFFORD Liz (IRL) KARZHEVICH Sviatlana (BLR) ROTY Jean-Robert (BEL) WYNNE Emily (ENG)
ESPINOSA Zamara (GIB) DECROUPETTE Marc (BEL)  
10 FRA v POL (Pool B)
14:00:00
van SLOOTEN Ymkje (NED) FECHTER Veronika (AUT) IVANAUSKAITE Monika (LTU) PUGLIA Anna (ITA)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) van HOOREBEKE Philippe (BEL)  
11 GIB v WAL (Pool A, Pool C)
16:00:00
CALDERON Gema (ESP) van den BOSCH Anne (BEL) ROTY Jean-Robert (BEL) TRUESDALE Victoria (SCO)
ROUDIL Charlotte (FRA) DEMORTIER Marie Anne (FRA)  
12 AUT v BLR (Pool A)
17:00:00
McCALL Chloe (WAL) MOCKAITYTE Kamile (LTU) DECROUPETTE Marc (BEL) PUGLIA Anna (ITA)
ESPINOSA Zamara (GIB) WYNNE Emily (ENG)  
13 POL v TUR (Pool B)
18:00:00
van SLOOTEN Ymkje (NED) ESPINOSA Zamara (GIB) DEMORTIER Marie Anne (FRA) TRUESDALE Victoria (SCO)
FECHTER Veronika (AUT) IVANAUSKAITE Monika (LTU)  
14 LTU v FRA (Pool B)
19:00:00
CALDERON Gema (ESP) McCALL Chloe (WAL) van HOOREBEKE Philippe (BEL) PUGLIA Anna (ITA)
van den BOSCH Anne (BEL) DECROUPETTE Marc (BEL)