2019 EuroParaHockey Championship

Brussels (BEL)

19 - 21 Aug 2019

Local Time 2024-04-21 03:58:48
Senior Coed ParaHockey

 POR - NED 
2 - 2 (1 - 2)
RR
 GER - ITA 
0 - 8 (0 - 5)
RR
 ITA - POR 
2 - 1 (0 - 0)
RR
 GER - NED 
0 - 7 (0 - 2)
RR
 POR - GER 
8 - 0 (5 - 0)
RR
 ITA - NED 
3 - 1 (2 - 0)
RR
 NED - POR 
0 - 4 (0 - 2)
RR
 ITA - GER 
5 - 0 (4 - 0)
RR
 POR - ITA 
2 - 7 (1 - 4)
RR
 NED - GER 
3 - 0 (1 - 0)
RR
 NED - ITA 
1 - 3 (1 - 1)
RR
 GER - POR 
0 - 6 (0 - 3)
RR
 NED - GER 
4 - 0 (1 - 0)
RR
 ITA - POR 
3 - 0 (2 - 0)
RR
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate ZAMPETTI Sabina ITA EHF
Technical Official RYCKX Leen BEL EHF
Technical Official VAN de VORST Sophie BEL EHF
Judge JORDAN Chloe WAL EHF
Judge BRIŠKI Josip CZE EHF
Judge ERBAGGIO Domenico ITA EHF
Judge EVANS Harri WAL EHF
Judge STOJANOVIC Ivet SRB NA
Judge GONÇALVES Patrícia POR EHF
Judge KOSTANTINOS Tsiamis GRE EHF
Umpires Manager ten CATE Rob NED EHF
Umpire BOUTTE Germain BEL EHF
Umpire VAN DESSEL Senne BEL EHF
Umpire VASILEV Hristiyan BUL EHF
Umpire VEERMAN Daniël NED EHF
Umpire VEKEMANS Christophe BEL EHF
Umpire VAN EKENSTEIN Onno NED EHF
Umpire MERTENS Renaat BEL EHF
Umpire SINGH Gurmeet SGP EHF
Umpire RENS Jan BEL EHF
Development Umpire MAHIEU Alexandra BEL EHF
Umpire GUIETTE Mathieu BEL EHF
Umpire GERÖ Miriam AUT EHF
Umpire DUPRET Hervé BEL EHF
Umpire DUPONT Guido BEL EHF
Umpire DEVILLE Quentin BEL EHF
Umpire COMMERMAN Tom BEL EHF
Umpire ZUPANCIC Luka AUT EHF
Appointments
2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20 2019-08-20
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 POR v NED (RR)
09:30:00
VEERMAN Daniël (NED) SINGH Gurmeet (SGP) EVANS Harri (WAL) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)
VAN DESSEL Senne (BEL) GONÇALVES Patrícia (POR)  
2 GER v ITA (RR)
10:00:00
BOUTTE Germain (BEL) VAN EKENSTEIN Onno (NED) EVANS Harri (WAL) GONÇALVES Patrícia (POR)
SINGH Gurmeet (SGP) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)  
3 ITA v POR (RR)
10:30:00
VASILEV Hristiyan (BUL) VEKEMANS Christophe (BEL) EVANS Harri (WAL) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)
VAN EKENSTEIN Onno (NED) GONÇALVES Patrícia (POR)  
4 GER v NED (RR)
11:00:00
VEKEMANS Christophe (BEL) VAN DESSEL Senne (BEL) EVANS Harri (WAL) GONÇALVES Patrícia (POR)
SINGH Gurmeet (SGP) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)  
5 POR v GER (RR)
11:30:00
ZUPANCIC Luka (AUT) DEVILLE Quentin (BEL) EVANS Harri (WAL) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)
VAN DESSEL Senne (BEL) GONÇALVES Patrícia (POR)  
6 ITA v NED (RR)
12:00:00
DUPRET Hervé (BEL) ZUPANCIC Luka (AUT) EVANS Harri (WAL) GONÇALVES Patrícia (POR)
DEVILLE Quentin (BEL) KOSTANTINOS Tsiamis (GRE)  
7 NED v POR (RR)
13:30:00
MAHIEU Alexandra (BEL) VAN DESSEL Senne (BEL) JORDAN Chloe (WAL) VAN de VORST Sophie (BEL)
SINGH Gurmeet (SGP) STOJANOVIC Ivet (SRB)  
8 ITA v GER (RR)
14:00:00
VAN EKENSTEIN Onno (NED) GERÖ Miriam (AUT) VAN de VORST Sophie (BEL) STOJANOVIC Ivet (SRB)
VAN DESSEL Senne (BEL) JORDAN Chloe (WAL)  
9 POR v ITA (RR)
14:30:00
MAHIEU Alexandra (BEL) BOUTTE Germain (BEL) JORDAN Chloe (WAL) VAN de VORST Sophie (BEL)
GERÖ Miriam (AUT) STOJANOVIC Ivet (SRB)  
10 NED v GER (RR)
15:00:00
VASILEV Hristiyan (BUL) VAN EKENSTEIN Onno (NED) JORDAN Chloe (WAL) STOJANOVIC Ivet (SRB)
BOUTTE Germain (BEL) VAN de VORST Sophie (BEL)  
11 NED v ITA (RR)
15:30:00
VAN EKENSTEIN Onno (NED) VEERMAN Daniël (NED) VAN de VORST Sophie (BEL) JORDAN Chloe (WAL)
ZUPANCIC Luka (AUT) STOJANOVIC Ivet (SRB)  
12 GER v POR (RR)
16:00:00
VEERMAN Daniël (NED) ZUPANCIC Luka (AUT) VAN de VORST Sophie (BEL) STOJANOVIC Ivet (SRB)
VEKEMANS Christophe (BEL) JORDAN Chloe (WAL)